آزمون های آزمایشی 

 

 

 

 

 

 

 

حضور در آزمون های آزمایشی هدفمند و استاندارد همواره یکی از مهمترین ارکان موفقیت داوطلبین می باشد که مرکز خانه مدیریت به پشتوانه طراحی سوالات استاندارد توسط برترین کادر آموزشی مجموعه مدیریت همواره در این راه متمایز بوده است


آزمونهای آزمایشی منحصر به فرد :
در آزمون‌هاي آزمايشي، داوطلب در مراحل مشخصي به آزمايش خود پرداخته و آنچه را آموخته، در عمل مورد سنجش قرار مي‌دهد تا پس از آن به رفع اشكالات خود و يادگيري نكاتي كه شايد به آنها توجه كافي نداشته مبادرت ورزد. به همين منظور مرکزخانه مدیریت جهت آماده‌سازي هرچه بهتر داوطلبان اقدام به برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي و طبقه‌بندي شده به صورت حضوري و اينترنتي می‌نماید.

برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي به صورت حضوري :
آزمون‌هاي حضوري جهت آزمون کارشناسی ارشد مدیریت طي 9 مرحله برگزار می‌گردد.
به طور کلی سوالات آزمون‌ها از لحاظ ماهيت، به روش هوشمند و متمایز طراحی می‌گردد به گونه‌ای که با استفاده از ابزار تحلیل اختصاصی موسسه، ضمن آموزش نکات مهم و اصلی در هر آزمون، به داوطلب در رفع ضعف علمی و آموزشی خویش در مقایسه با سایر دانشجویان در سال جاری و سال‌های قبل کمک می‌نماید. این خصیصه منحصر به فرد در آزمون‌های خانه مدیریت سبب می‌گردد تا متقاضیان در طول مدت آزمون‌ها از وضعیت نسبی بهتری نسبت به سایرین برخوردار گردند و در نهایت نتيجه‌ي آزمون‌هاي موسسه با آزمون اصلي حدوداً يكسان باشد. مرکز خانه مدیریت جهت تصحيح آزمون‌هاي آزمايشي، از تجهيزاتي استفاده مي‌نمايد كه داوطلب بلافاصله پس از آزمون نتيجه‌ي آزمون خويش را دريافت مي‌نمايد همچنین در آزمون‌هاي حضوري داوطلبان مي‌توانند علاوه بر استفاده از سیستم آنالیز فرد به فرد موسسه، پس از آزمون از اشكالات خود مطلع شده و با راهنمايي پشتیبانان موسسه از خود رفع اشكال نمايند. ضمن اينكه دفترچه‌اي نيز در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد كه حاوی پاسخ نامه تشریحی و نكته‌هاي آن آزمون می‌باشد که جهت یادگیری بهتر، بايد مورد مطالعه قرار گيرد.


 برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي به صورت اینترنتی :

آزمون‌هاي اينترنتي موسسه، در سال‌های گذشته به طور موفقيت آميز و با شركت عده‌ي كثيري از دانشجويان سراسر كشور برگزار گرديده است. اين شيوه‌ي شركت در آزمون، ويژه‌ي دانشجوياني است كه به هر علت، امكان حضور در موسسه را ندارند. آزمون‌هاي اينترنتي به صورت آفلاين (در زمان شركت در آزمون، اتصال به اينترنت لازم نيست) برگزار مي‌گردد و دانشجو پس از شركت در آزمون مي‌تواند بلافاصله كارنامه‌ي خود را دريافت و همچنين مي‌تواند ضمن ارسال نتيجه‌ي آزمون (در اولين اتصال به اينترنت و به صورت اتوماتيك انجام مي‌شود) وضعيت خود را با ساير دانشجوياني كه به صورت اينترنتي و يا حضوري در آزمون شركت نموده‌اند، مقايسه نمايد.
آزمون‌هاي اينترنتي نيز همانند آزمون‌هاي حضوري از قابليت گزارش‌گيري برخوردار هستند. ضمن اينكه امكان برگزاري آزمون‌ها به صورت تركيبي (حضوري و اينترنتي) براي هر داوطلب امكان‌پذير است. اين آزمون‌ها جهت دانشجويان شاغل و يا داوطلباني كه در خارج از شهر تهران سكونت دارند، توصيه مي‌شود. مباحثي همچون نحوه‌ي دسترسي به آزمون‌ها در زمان مشخص بر اساس برنامه‌ي تنظيم شده، آگاهي سريع از نتيجه‌ي آزمون به منظور برنامه‌ريزي دقيق‌تر، ارائه‌ي نكات هر آزمون به شركت كنندگان، مشاهده‌ی شبيه‌ساز برگ سوالات و پاسخبرگ، مشاهده‌ي چگونگي پاسخ به سوالات به لحاظ پاسخ‌هاي صحيح، نادرست و يا نزده در آزمون، پاسخگويي به سوالات دروس مختلف بر اساس خواست دانشجو و لزوم رعايت اصل برابري ميان شركت‌كنندگان حضوري و اينترنتي به لحاظ ايجاد محدوديت‌هاي زماني و حق شركت در آزمون تنها براي يك‌بار، همچنين حذف احتمال بروز خطاي انساني در تصحيح آزمون و ايجاد بستري مناسب جهت رتبه‌بندي دقيق بعد از آزمون و در آخر عدم نياز به ارتباط دائم به اينترنت در زمان شركت در آزمون (حذف احتمال قطع ارتباط و بروز خطا در مراحل مختلف شركت در آزمون) از مزاياي منحصر به فرد آزمون‌هاي اينترنتي موسسه مي‌باشد.


 * بزودی بودجه بندی و تاریخ آزمون های آژمایشی 8 مرحله ای مرکز خانه مدیریت ویژه آزمون کارشناس ارشد سال 1397 بر روی سایت بارگذاری خواهد شد


چرا آزمون های خانه مدیریت :

اکنون کمتر داوطلبی را میتوان یافت که در اصل مفید و بلکه لازم بودن آزمونهای آزمایشی تردید داشته باشد. بدیهی است هنگامی که آزمون سراسری با این گستردگی و رقابت نزدیک در یک جلسه برگزار خواهد شد، شرکت در آزمونهای مشابه (آزمونهای آزمایشی) میتواند فایده ها و نتایج مثبت قابل توجهی برای هر داوطلب به همراه داشته باشد. گاهی برخی از داوطلبان به دلیل عدم آشنایی کامل با کارکرد و اهداف آزمونهای آزمایشی، آنچنان که شایسته است بهره ی لازم را از این آزمون ها نمی برند. به عبارت دیگر با تحلیل غلط از نتایج یک یا چند آزمون که در آن شرکت کرده اند، نتایج غلطی می گیرند که نه تنها کمکی به آنان نمیکند بلکه بسیاری از اوقات موجب گمراهی ایشان میشود. 

به طور کلی شرکت کردن در آزمونهای آزمایشی میتواند با اهداف مختلفی همراه باشد که به برخی از آنها اشاره میشود. بدیهی است دسترسی به حجم گسترده تر و وسیع تری از این اهداف، ما را به هدف نهایی نزدیکتر میکند. اهداف شرکت در آزمونهای آزمایشی میتواند آموزشی، مهارتی، روحی و روانی، رقابتی و یا عنوانهای جزئی تر دیگری باشد. بخش قابل توجهی از این اهداف را میتوان در سرفصلهای ارائه شده ی زیر، یافت. شاید شما نیز بتوانید اهداف خاصی را به این موارد بیفزائید.

1. ارزیابی آموخته های یک دوره مطالعاتی
2. پیروی از برنامه زمانی آموزشی مناسب و متناسب با محدوده آزمونها به عنوان انگیزه مطالعه
3. آشنایی با مهارت تست زدن
4.آشنایی با مهارت زمان بندی مناسب در جلسه آزمون (مدیریت زمان در آزمون)
5. آشنایی با مهارتهای مورد نیاز جهت موفقیت در جلسه آزمون
6.  عادت کردن به امتحانهای با مدت طولانی
7. آشنایی با نکات مهم دروس و فراگیری نکات کلیدی آموزشی در مطالعه پاسخهای تشریحی
8. آشنایی با شرایط فیزیکی مشابه آزمون سراسری
9.  بدست آوردن مهارتهای مورد نیاز جهت کسب آمادگیهای علمی و روانی قبل از جلسه آزمون
10. مرور دروس طی آزمونهای مختلف و متوالی
11. آشنایی با مرورهای اجمالی مورد نیاز در روزهای قبل از آزمون
12. شناسایی نقاط ضعف و قوت درسی و برنامه ریزی مناسب آموزشی متناسب با آن
13. آشنایی با سطح سؤالات آزمون سراسری با توجه به استاندارد بودن سطح سؤالات آزمون
14.کسب مهارت تسلط بر مطالب و سرفصلهای مختلف درسی در یک جلسه آزمون
15. تمرین افزایش تمرکز در جلسه آزمون
16. آشنایی با حجم زیاد سؤالات در یک آزمون با توجه به افزایش تدریجی حجم سؤالات

بدیهی است برای رسیدن به اهداف فوق می بایست در آزمونهایی شرکت کرد که ویژگیهای آن، داوطلبان را بدان اهداف برساند. مرکز خانه مدیریت درصدد است تا با ارائه کیفیتی برتر و در نظر گرفتن ویژگی های یک آزمون مطلوب، داوطلبان آزمون کارشناس ارشد سراسری سال 96 را طی 9 مرحله آزمون به مرز مطلوبی از آمادگی برساند و مشاوره ها و برنامه ریزی های مورد نیاز را نیز به آنان ارائه نماید.برای رسیدن به هریک از اهداف فوق، برنامه های مطلوبی تنظیم شده که در ادامه با آن آشنا خواهید شد. 


 آزمون‌های آزمایشی مرکز خانه مدیریت ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که این آزمون‌ها را از آزمون‌های دیگر به شدّت متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها در سال تحصیلی 95-96 بسیار گسترده‌تر و متمایز‌تر از گذشته است. برخی از این ویژگی‌های منحصر به فرد عبارتند از:

1. سؤال‌های استانـدارد:

مفهوم سؤال استاندارد در یک آزمون آزمایشی، مشابهت با سؤال‌های آزمون‌های سراسری است. آزمونی که سبک و سیاق و سطح سؤال‌های آن شبیه آزمون سراسری باشد، آزمونی مطلوب و استاندارد است. بررسی کارشناسی بر روی آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت در طی سال های اخیر نشان می‌دهد که هم‌بستگی بسیار زیاد و قابل توجهی بین سؤال‌های آزمون‌های خانه مدیریت و آزمون سراسری وجود دارد. در سال‌های اخیر گزارشی تحت عنوان «گزارش تطبیقی سؤال‌های آزمون‌های کارشناسی ارشد سراسری و آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت» توسط مرکز منتشر می‌شود که بسیار جزئی و دقیق به بررسی و ارزیابی تک تک سؤال‌ها می‌پردازد و گویای همین واقعیت است. به‌عبارت دیگر داوطلبانی که در تمام مراحل آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت شرکت می‌کنند، در پایان آزمون‌ها با اکثر نکته‌ها و مطالب آموزشی مورد نیاز در آزمون سراسری آشنا می‌شوند.

2. مناسب‌ترین قیمت:
شرایط اقتصادی و اجتماعی موجود ایجاب می‌کند تا با نوآوری در محصول به‌نحوی عمل نماییم تا داوطلبان مجبور نباشند این نیازها را از سبد خرید خود حذف نمایند یا به کیفیت پایین‌تر رضایت دهند. لذا بر اساس رسالت آموزشی خود با نوآوری در خدمت و نحوه‌ی ارائه‌ی آن نه تنها با حفظ کیفیت بلکه با ارتقای کیفیت افتخار داریم، اعلام نماییم که در مقایسه با آزمون‌های مشابه بیش‌ترین، پرحجم‌ترین و باکیفیت‌ترین خدمات را با مناسب‌ترین قیمت رقابتی به عزیزان ارائه می‌نماییم.

3. تخفیف مناسب به دانشجویان:
علاوه بر تخفیفات زمانی، دانشجویانی که اقدام به ثبت‌نام گروهی می‌نمایند نیز با توجه به نوآوری ایجاد شده، امسال از تخفیف ویژه بهره‌مند خواهند شد.  

4. مشاوره‌ی گروهی ویژه تمامی شرکت کنندگان در آزمون های آزمایشی خانه مدیریت:
مرکز خانه مدیریت در آزمون‌های آزمایشی سال 95-96 برای داوطلبان شرکت‌کننده جلسات رایگان مشاوره گروهی با حضور اساتید و طراحان آزمون های آزمایشی خانه مدیریت که همگی بهترین های کنکور مدیریت کشور می باشند، برگزار می نماید. 

5. بودجه بندی مناسب :
امسال آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت در 9 مرحله برای داوطلبان کنکور ارشد 96 برگزار می‌گردد. محدوده‌ی آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت به‌نحوی تنظیم شده است که داوطلبانی که در تمام مراحل آن شرکت می‌کنند با یک برنامه‌ی مدوّن و منظم تمام مطالب درسی منابع آزمون ارشد سراسری را در فاصله‌های زمانی مناسب مطالعه و مرور نمایند. رعایت فاصله‌ی زمانی مناسب بین آزمون‌ها، برخورداری از حجم مناسب و قابل مطالعه با توجه به مقطع زمانی برگزاری آزمون، رعایت پیش‌نیازها و هم‌نیازهای یک درس، هماهنگی با برنامه‌ی آموزشی دوره ها و کلاس های آمادگی آزمون ارشد، افزایش تدریجی حجم آزمون‌ها، از ویژگی‌های ممتاز این محدوده‌بندی دقیق و حساب‌شده می‌باشد. 
6. کیفیت برتر :
آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت در تمام مرحله‌های قبل و بعد از آزمون و هم‌چنین اجرا و برگزاری آزمون، دارای بالاترین و برترین کیفیت است. استفاده از روش‌ها و شیوه‌های نوین و پیشرو به ما این امکان را داده است تا بتوانیم کیفیتی برتر را به مخاطبان خود ارائه نمائیم.

7.  کارنامه‌ ها:
ارزیابی و سنجش‌های آموزشی پیرامون یک آزمون در یک کارنامه حاصل نمی‌شود. خانه مدیریت پس از هر آزمون مشاوره‌های مختلف موردنیاز را به‌صورت انفرادی و در قالب کارنامه‌های مختلف به هر داوطلب شرکت‌کننده ارائه می‌نماید.

8.  پاسخنامه تشریحی:
پس از هر آزمون دفترچه‌ی پاسخ تشریحی به هر داوطلب ارائه می‌گردد که در سال گذشته به عنوان تنها موسسه ای بودیم که پاسخ نامه تشریحی را در راستای احترام به حقوق داوطلبین بصورت چاپی و در پایان آزمون در اختیار دانشجویان قرار دادیم. 

9. کارنامه‌ی سریع:
کارنامه‌های مختلف و متنوع خانه مدیریت از ساعاتی پس از برگزاری آزمون و در همان روز در اختیار شرکت‌کنندگان در آزمون است. قطعاً در هیچ کجا با این سرعت مشاوره‌‌های آموزشی و ارزیابی‌های موردنیاز داوطلبان تولید نمی‌گردد و در اختیار قرار نمی‌گیرد. به این ترتیب یکی از نیازهای اساسی داوطلبان که تحلیل دقیق و سریع آزمون است، حاصل می‌شود.

10.  برترین‌های مدیریت در آزمون‌های خانه مدیریت :
هر ساله تعداد قابل توجهی از برترین‌های آزمون‌های ارشد سراسری از شرکت‌کنندگان در آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت می‌باشند.