چرا آزمون های آزمایشی خانه مدیریت 

 

 

 

 

 

 

 

همواره یکی از دغدغه های داوطلبین عزیز، حضور در یک آزمون آزمایشی استاندارد و هدفمند می باشد، جهت مشاهده ویژگی های آزمون های خانه مدیریت کلیک نمایید


اکنون کمتر داوطلبی را میتوان یافت که در اصل مفید و بلکه لازم بودن آزمونهای آزمایشی تردید داشته باشد. بدیهی است هنگامی که آزمون سراسری با این گستردگی و رقابت نزدیک در یک جلسه برگزار خواهد شد، شرکت در آزمونهای مشابه (آزمونهای آزمایشی) میتواند فایده ها و نتایج مثبت قابل توجهی برای هر داوطلب به همراه داشته باشد. گاهی برخی از داوطلبان به دلیل عدم آشنایی کامل با کارکرد و اهداف آزمونهای آزمایشی، آنچنان که شایسته است بهره ی لازم را از این آزمون ها نمی برند. به عبارت دیگر با تحلیل غلط از نتایج یک یا چند آزمون که در آن شرکت کرده اند، نتایج غلطی می گیرند که نه تنها کمکی به آنان نمیکند بلکه بسیاری از اوقات موجب گمراهی ایشان میشود. 

به طور کلی شرکت کردن در آزمونهای آزمایشی میتواند با اهداف مختلفی همراه باشد که به برخی از آنها اشاره میشود. بدیهی است دسترسی به حجم گسترده تر و وسیع تری از این اهداف، ما را به هدف نهایی نزدیکتر میکند. اهداف شرکت در آزمونهای آزمایشی میتواند آموزشی، مهارتی، روحی و روانی، رقابتی و یا عنوانهای جزئی تر دیگری باشد. بخش قابل توجهی از این اهداف را میتوان در سرفصلهای ارائه شده ی زیر، یافت. شاید شما نیز بتوانید اهداف خاصی را به این موارد بیفزائید.

1. ارزیابی آموخته های یک دوره مطالعاتی
2. پیروی از برنامه زمانی آموزشی مناسب و متناسب با محدوده آزمونها به عنوان انگیزه مطالعه
3. آشنایی با مهارت تست زدن
4.آشنایی با مهارت زمان بندی مناسب در جلسه آزمون (مدیریت زمان در آزمون)
5. آشنایی با مهارتهای مورد نیاز جهت موفقیت در جلسه آزمون
6.  عادت کردن به امتحانهای با مدت طولانی
7. آشنایی با نکات مهم دروس و فراگیری نکات کلیدی آموزشی در مطالعه پاسخهای تشریحی
8. آشنایی با شرایط فیزیکی مشابه آزمون سراسری
9.  بدست آوردن مهارتهای مورد نیاز جهت کسب آمادگیهای علمی و روانی قبل از جلسه آزمون
10. مرور دروس طی آزمونهای مختلف و متوالی
11. آشنایی با مرورهای اجمالی مورد نیاز در روزهای قبل از آزمون
12. شناسایی نقاط ضعف و قوت درسی و برنامه ریزی مناسب آموزشی متناسب با آن
13. آشنایی با سطح سؤالات آزمون سراسری با توجه به استاندارد بودن سطح سؤالات آزمون
14.کسب مهارت تسلط بر مطالب و سرفصلهای مختلف درسی در یک جلسه آزمون
15. تمرین افزایش تمرکز در جلسه آزمون
16. آشنایی با حجم زیاد سؤالات در یک آزمون با توجه به افزایش تدریجی حجم سؤالات


بدیهی است برای رسیدن به اهداف فوق می بایست در آزمونهایی شرکت کرد که ویژگیهای آن، داوطلبان را بدان اهداف برساند. مرکز خانه مدیریت درصدد است تا با ارائه کیفیتی برتر و در نظر گرفتن ویژگی های یک آزمون مطلوب، داوطلبان آزمون کارشناس ارشد سراسری سال 96 را طی 9 مرحله آزمون به مرز مطلوبی از آمادگی برساند و مشاوره ها و برنامه ریزی های مورد نیاز را نیز به آنان ارائه نماید.برای رسیدن به هریک از اهداف فوق، برنامه های مطلوبی تنظیم شده که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

 


 

آزمون‌های آزمایشی مرکز خانه مدیریت ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که این آزمون‌ها را از آزمون‌های دیگر به شدّت متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها در سال تحصیلی 95-96 بسیار گسترده‌تر و متمایز‌تر از گذشته است. برخی از این ویژگی‌های منحصر به فرد عبارتند از:

1. سؤال‌های استانـدارد:

مفهوم سؤال استاندارد در یک آزمون آزمایشی، مشابهت با سؤال‌های آزمون‌های سراسری است. آزمونی که سبک و سیاق و سطح سؤال‌های آن شبیه آزمون سراسری باشد، آزمونی مطلوب و استاندارد است. بررسی کارشناسی بر روی آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت در طی سال های اخیر نشان می‌دهد که هم‌بستگی بسیار زیاد و قابل توجهی بین سؤال‌های آزمون‌های خانه مدیریت و آزمون سراسری وجود دارد. در سال‌های اخیر گزارشی تحت عنوان «گزارش تطبیقی سؤال‌های آزمون‌های کارشناسی ارشد سراسری و آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت» توسط مرکز منتشر می‌شود که بسیار جزئی و دقیق به بررسی و ارزیابی تک تک سؤال‌ها می‌پردازد و گویای همین واقعیت است. به‌عبارت دیگر داوطلبانی که در تمام مراحل آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت شرکت می‌کنند، در پایان آزمون‌ها با اکثر نکته‌ها و مطالب آموزشی مورد نیاز در آزمون سراسری آشنا می‌شوند.

2. مناسب‌ترین قیمت:
شرایط اقتصادی و اجتماعی موجود ایجاب می‌کند تا با نوآوری در محصول به‌نحوی عمل نماییم تا داوطلبان مجبور نباشند این نیازها را از سبد خرید خود حذف نمایند یا به کیفیت پایین‌تر رضایت دهند. لذا بر اساس رسالت آموزشی خود با نوآوری در خدمت و نحوه‌ی ارائه‌ی آن نه تنها با حفظ کیفیت بلکه با ارتقای کیفیت افتخار داریم، اعلام نماییم که در مقایسه با آزمون‌های مشابه بیش‌ترین، پرحجم‌ترین و باکیفیت‌ترین خدمات را با مناسب‌ترین قیمت رقابتی به عزیزان ارائه می‌نماییم.

3. تخفیف مناسب به دانشجویان:
علاوه بر تخفیفات زمانی، دانشجویانی که اقدام به ثبت‌نام گروهی می‌نمایند نیز با توجه به نوآوری ایجاد شده، امسال از تخفیف ویژه بهره‌مند خواهند شد.  

4. مشاوره‌ی گروهی ویژه تمامی شرکت کنندگان در آزمون های آزمایشی خانه مدیریت:
مرکز خانه مدیریت در آزمون‌های آزمایشی سال 95-96 برای داوطلبان شرکت‌کننده جلسات رایگان مشاوره گروهی با حضور اساتید و طراحان آزمون های آزمایشی خانه مدیریت که همگی بهترین های کنکور مدیریت کشور می باشند، برگزار می نماید. 

5. بودجه بندی مناسب :
امسال آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت در 9 مرحله برای داوطلبان کنکور ارشد 96 برگزار می‌گردد. محدوده‌ی آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت به‌نحوی تنظیم شده است که داوطلبانی که در تمام مراحل آن شرکت می‌کنند با یک برنامه‌ی مدوّن و منظم تمام مطالب درسی منابع آزمون ارشد سراسری را در فاصله‌های زمانی مناسب مطالعه و مرور نمایند. رعایت فاصله‌ی زمانی مناسب بین آزمون‌ها، برخورداری از حجم مناسب و قابل مطالعه با توجه به مقطع زمانی برگزاری آزمون، رعایت پیش‌نیازها و هم‌نیازهای یک درس، هماهنگی با برنامه‌ی آموزشی دوره ها و کلاس های آمادگی آزمون ارشد، افزایش تدریجی حجم آزمون‌ها، از ویژگی‌های ممتاز این محدوده‌بندی دقیق و حساب‌شده می‌باشد.
6. کیفیت برتر :
آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت در تمام مرحله‌های قبل و بعد از آزمون و هم‌چنین اجرا و برگزاری آزمون، دارای بالاترین و برترین کیفیت است. استفاده از روش‌ها و شیوه‌های نوین و پیشرو به ما این امکان را داده است تا بتوانیم کیفیتی برتر را به مخاطبان خود ارائه نمائیم.

7.  کارنامه‌ ها:
ارزیابی و سنجش‌های آموزشی پیرامون یک آزمون در یک کارنامه حاصل نمی‌شود. خانه مدیریت پس از هر آزمون مشاوره‌های مختلف موردنیاز را به‌صورت انفرادی و در قالب کارنامه‌های مختلف به هر داوطلب شرکت‌کننده ارائه می‌نماید.

8.  پاسخنامه تشریحی:
پس از هر آزمون دفترچه‌ی پاسخ تشریحی به هر داوطلب ارائه می‌گردد که در سال گذشته به عنوان تنها موسسه ای بودیم که پاسخ نامه تشریحی را در راستای احترام به حقوق داوطلبین بصورت چاپی و در پایان آزمون در اختیار دانشجویان قرار دادیم. 

9. کارنامه‌ی سریع:
کارنامه‌های مختلف و متنوع خانه مدیریت از ساعاتی پس از برگزاری آزمون و در همان روز در اختیار شرکت‌کنندگان در آزمون است. قطعاً در هیچ کجا با این سرعت مشاوره‌‌های آموزشی و ارزیابی‌های موردنیاز داوطلبان تولید نمی‌گردد و در اختیار قرار نمی‌گیرد. به این ترتیب یکی از نیازهای اساسی داوطلبان که تحلیل دقیق و سریع آزمون است، حاصل می‌شود.

10.  برترین‌های مدیریت در آزمون‌های خانه مدیریت :
هر ساله تعداد قابل توجهی از برترین‌های آزمون‌های ارشد سراسری از شرکت‌کنندگان در آزمون‌های آزمایشی خانه مدیریت می‌باشند.