مصاحبه آقای مهدی ابراهیمی رتبه 1 ارشد مدیریت سال97پرافتخارترین مرکز تخصصی کنکور مدیریت

 

« ... ما به اوّل بودن عادت کرده‌ایم ... » 

 

 

 


 


 


با سلام و عرض ادب. خداوند مهربان را شاکر هستم که به این بنده نیازمند خود، لطف و برکت فراوان خویش را ارزانی داشت. سلامتی، خانواده مهربان، تلاش و پشتکار و اساتید و دوستان دلسوز بخشی از این نعمات هستند.

مهدی ابراهیمی هستم ؛ رتبه 1 ارشد مدیریت در گرایش های صنعتی ، IT و تکنولوژی در سال 97

◀️ ⏰از چه زماني شروع به مطالعه كرديد و ميانگين روزي چند ساعت مطالعه مي كرديد؟ 
بنده مطالعه برای آزمون ارشد را از ابتدای مرداد ماه و با میانگین 5 ساعت در روز آغاز کردم. از مهر ماه تا بهمن ماه میانگین روزانه 8 ساعت و از آن به بعد روزی 9 تا 10 ساعت مطالعه داشتم.

◀️ 💥چه چیزی یا چه کسی به شما انگیزه میداد؟

تصمیم بنده در خصوص شرکت در آزمون ارشد، ریشه در فرهنگ خانوادگی و علایق شخصی داشت. بنده با وجود اشتغال، علاقه زیادی به ادامه تحصیل در رشته مدیریت داشتم. سابقه کاری مرتبط با رشته مورد نظر ، علاقه به یادگیری و تحصیلات در دانشگاه معتبر و مهمتر از همه رسالت شخصی اینجانب اجزای اصلی انگیزش بنده را تشکیل می دادند. به همین دلیل هم هدف تعیین شده من از ابتدا قبولی در دانشگاه تهران، با رتبه مناسب و در رشته مدیریت IT بود.
این انگیزش و اعتقاد به هدف تا حدی جدی بود که موجب شد پس از مدتی از اشتغال خود کناره گیری کنم.
در طول مطالعات با توجه به هدفگذاری اولیه و تعهد به آن و برنامه ریزی و کنترل مناسب، انگیزه اولیه تا انتهای مسیر حفظ شد و این انگیزه، نیروی محرکه تلاش بیشتر و در نتیجه دریافت بازخورد بهتر بود. وجود سه عنصر فوق برای ایجاد حلقه تشدید انگیزه و سطح تلاش در هر چالشی الزامی است.

◀️ 🤔توصيه تون به داوطلبان سال آينده چيست؟

اول اینکه دوستان عزیز، در ابتدا و پس از هر کاری، رضایت خداوند و توکل را به خاطر داشته باشید.

دوم، حتما سعی کنند مرحله هدفگذاری و برنامه ریزی را جدی بگیرید. این کار با توجه به شناخت رسالت زندگی، شرایط هر شخص و شرایط محیطی انجام می شود و اساس برنامه ریزی، اولویت بندی و تخصیص زمان را تشکیل خواهد داد.

سوم، پس از هدفگذاری به مقصود خود ایمان و تعهد داشته باشید. استفاده مفید از زمان های پرت، ثبت عملکرد روزانه،ارزیابی عملکرد و آزمون های آزمایشی، نقش زیادی در رشد بهره وری و انگیزش خواهند داشت. حتما آنها را مد نظر داشته باشید.

چهارم، در صورت عدم تجربه در برنامه ریزی حتما از مشاورین خبره، کمک بگیرید. انعطاف در برنامه ریزی را حتما در نظر گرفته و برنامه ریزی را بر اساس توانایی ها و شرایط شخصی انجام دهید و بر اساس ارزیابی عملکرد، برنامه خود را بهبود دهید.

پنجم، قبولی در آزمون ارشد با رتبه مناسب نیاز به انضباط شخصی، تعهد، تلاش و تغییر عادتهای غلط زندگی خواهد داشت. با تغییر عادتهای غلط زندگی، این مسیر برای شما لذت بخش خواهد بود.

ششم، سعی کنید در طول مطالعات، تعادل را در صرف منابع در ابعاد مختلف زندگی خود حفظ نمایید. آرامش حاصل ایمان و حفظ تعادل است.

هفتم، در طول مسیر کنکور از افراد مسموم و فضای منفی کناره گیری نمایید. حاشیه ها و تردید، آفت پایبندی و تعهد هستند.

هشتم، در خصوص سوالات خود، حتما از افراد خبره و خوشنام این حوزه مشورت بگیرید. در تصمیم های مهم و تاثیرگذار، نظر چند نفر را جویا شده و پس از جمع بندی و ارزیابی، تصمیم نهایی را بگیرید.

نهم، در صورت بروز هر گونه مشکل ناامید کننده در طول مسیر، اهداف و انگیزش اولیه خود را به صورت مداوم تجسم و یادآوری کنید. ارزش دستیابی به یک هدف مفید و صحیح، تلاش و حفظ تعهد و استقامت است.

دهم، در صورت نیاز به یک همراه و مطالعه گروهی در طول مطالعات، از ابتدای مسیر، دوستان خود را با دقت مناسب انتخاب نمایید. اطرافیان شما تاثیر زیادی در کیفیت عملکرد شما خواهند داشت. همچنین ارزش رسانی به دوستان و همکلاسی ها را فراموش نکنید و در کمک به یکدیگر مضایقه نکنید. آموزش صحیح دروس به دیگران نقشی بسیار زیاد در موفقیت شما خواهد داشت. توسعه فرهنگ ایجاد ارزش، موجب رشد همگان خواهد شد.

◀️ 📚ازکدام خدمات خانه مدیریت استفاده کردید و نظرتونو راجبش بگین؟ 
در درس های OR و ریاضیات و مدیریت تولید در خدمت دکتر یگانه گرامی بودم. مهارت،دانش و تجربه ایشان در آموزش و همراهی ایشان، نقش مهمی در موفقیت بنده داشت.

در درس تئوری های مدیریت از دانش و بینش عالی و بی نظیر دکتر محرابیون عزیز بهره مند شدم. نگرش ایشان به موضوعات، نقش زیادی در انگیزش و موفقیت بنده داشت.

در درس اقتصاد در خدمت استاد معیر گرامی بودم. روش طبقه بندی و تدریس مطالب از سوی ایشان، مسیر مطالعه این درس را کوتاه و شیرین کرد.

در حوزه مشاوره، همراهی آقای سام را داشتم که در حفظ انگیزش و برنامه ریزی، کمک قابل توجهی به بنده داشتند.

در 8 مرحله آزمون آزمایشی مجموعه خانه مدیریت هم شرکت کردم. از نظر من سوالات آزمون سطح مناسب و روند منطقی داشت. پاسخ نامه تشریحی آزمون هم نکات آموزشی خوبی در خود داشت.
به جز مرحله اول که نتوانستم در آزمون شرکت کنم،رتبه ام در کلیه مراحل، یک بود.

در نهایت باید به فضای صمیمی،تجربه و تخصص مجموعه خانه مدیریت در این رشته پر طرفدار و توجه و تعهد اساتید گرامی این مجموعه ، به عنوان نقاط قوت این موسسه آموزشی اشاره کنم.

◀️⏭اگر به گذشته برگرديد چه كاري رو اضافه تر انجام مي داديد و چه كارهايي رو انجام نمي داديد؟

مهمترین نقطه ضعفی که پس از آزمون اصلی متوجه شدم مربوط به درس بازاریابی بود که باید تست های بیشتری را در این درس می زدم.