چرا باید از تابستان شروع کنیم ؟پرافتخارترین مرکز تخصصی کنکور مدیریت

 

« ... ما به اوّل بودن عادت کرده‌ایم ... » 

 

 

 


 


 


سلام، امروز می‌خواهیم به 3 نکته بسیار مهم اشاره کنیم :

1. بین زمان / میزان انرژی  و استرس رابطه معکوس وجود دارد. یعنی هرچقدر زمان فشرده تر و کمتر باشد میزان استرس داوطلب و انرژی که باید صرف کند بیشتر است و بالعکس، به شکلی که اگر داوطلب زمان کافی داشته باشد تا خودش را با شرایط وفق بدهد و بتواند برنامه اش را تنظیم کند، استرس کمتری خواهد  داشت تا اینکه بخاطر کمبود وقت برنامه‌ای به او تحمیل شده و دچار استرس شود.

2. زمان مطالعاتی برای کنکور ذاتا طولانی نبوده و کاملا منطقی است، چرا که اکثر داوطلب ها حتی آنانی که رشته‌شان مدیریت بوده نیز با منابع، شرایط و حتی فرم ازمون اشنایی ندارند و چندوقت طول می‌کشد تا ذهن خودشان را تطبیق بدهند، در نتیجه در تابستان برای داوطلب فرصتی فراهم می‌شود تا در چند ماه اول پروسه‌ی کنکور خودش را پیدا کند. اما دانشجویی که از پاییز آغاز کند باید یک یا دو درس رو حذف کند یا کمتر بخواند یا حتی داوطلبی که بهمن یا اسفند استارت می‌زند باید چند درس را حذف کند. وقتی فرد با حذف چند درس مواجه شود، مجبور است در سایر دروس انرژی فوق العاده بالاتری گذاشته و آن‌ها را از سطح خیلی خوب به عالی برساند تا جبران زمان از دست رفته باشد، ولی وقتی از تابستان شروع کند و زمانش منعطف باشد می‌‎تواند در تمام دروس با انرژی متوسط و درصد متوسط شرایط خودش را تنظیم کرده و با استرس رو به رو نشود. در نهایت نقاط ضعف و قوت را شناخته است تا بتواند روند خودش را درست  و دقیق برنامه ریزی کند.

3. اگر می‌خواهیم از تابستان شروع کنیم دقیقا باید چه کاری انجام دهیم؟

نکته مهم اینجاست که نباید همه دروس را با هم شروع کنیم چون خسته خواهیم شد، تاکید بر دروسی است که نیاز به تمرین دارند نه تکرار، اصطلاحاً ( دروس کشدار ). مثلا در دوره کارشناسی ارشد دروس محاسباتی و در دوره دکتری دروس تخصصی در هر گرایش دارای چنین شرایطی هستند.

توجه کنید که دکتری پنج درس تخصصی دارد، (منظور ما دو درس اصلی در هر گرایش است و چون این دروس ناشناس هستند نیاز به تمرین دارند تا بر ذهن سوار بشوند.)

 

                                                                                                                                                به امید موفقیت شما

تیم مشاوره ( خانه مدیریت )